יום שבת, 17 בדצמבר 2011

שני דפים חדשים - Two new scrapbooking pages

אני אוהבת את הדפים החדשים של Prima  בעיקר את הקולקציה Pixie Glen. בקיט של חודש נובמבר של My Punch קיבלנו את דף יהפהפיה Cornwall מתוך הקולקציה הזו. כשראיתי אותו הרגשתי שאני חייבת להכין דף מעוצב. כשמצאתי את התמונה של רני (בעלי) עם יובל, ידעתי שיש כאן "שידוך"

I love the new pages of Prima particularly the Pixie Glen collection. In the November's Kit of My Punch I got the lovely  page Cornwall from this collection. When I saw the page I felt that I had to make a scrapbookpage with this page. When I found the picture of my husband Rani with Yuval, I knew that "this is the picture":


זווית אחרת - Another view


מבט מקרוב על הפרחים -  A closer view of the flowers

כמובן שזה לא היה דף היחיד שהכנתי מתוך הקולקציה הזו. את הדף השני הכנתי עם הדף  Rose Arbor שהוא בגווני תכלת. הפעם הכנתי את הדף עם תמונה שלי עם הילדים מהחופשה באילת  בפסח. כך נראה הדף:

Of course it was not the only page that I made from this collection. The second page I made with the Rose Arbor page that shades of blue light. This time, I used for the page a picture of me and my children at our vacation in Eilat during Passover:


מבט מקרוב על הקישוטים מסביב לתמונה - A closer view of the picture's decoration


הדף מזווית אחרת - Another view of the page


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תודה שבחרת לשלוח תגובה לפוסט. התגובה תפורסם לאחר שאאשר את פרסומה.
ג'וד
Thank you for send me a comment. The comment will be plublished after been approved. Have a nice day! Judith

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...